Jak to funguje?

Pomocí služby EmailRegister si můžete zaregistrovat svou exkluzivní e-mailovou adresu přímo pod doménou s vaším příjmením. Adresa může obsahovat vaše křestní jméno před zavináčem a příjmení ve formě domény za zavináčem, například může adresa vypadat takto: jana@zackova.cz.

Asi víte, že je možné si na internetu zaregistrovat vlastní doménu druhé úrovně a pod touto doménou provozovat e-mailové adresy. Problém je ale v tom, že domény s odpovídajícím příjmením už jsou většinou rozebrány. Není divu, vždyť například lidí s příjmením Novák je v Česku přes 34 tisíc a jistý pan Novák si doménu novak.cz zaregistroval už v roce 1997. Určitě tento pan Novák používá pod svou doménou novak.cz i reprezentativní e-mailovou adresu pro vlastní použití. Zbývajících 34 tisíc Nováků však tuto možnost už nemělo...

...dokud nespatřila světlo světa naše služba EmailRegister. Tato unikátní služba přišla s myšlenkou nabídnout většímu počtu lidí možnost mít jednoduchou a snadno zapamatovatelnou adresu díky "sdílení" domény pro více uživatelů - třeba jmenovců. Služba EmailRegister vlastní jedinečnou kolekci stovky domén odpovídajících příjmením (a stále se rozrůstá), které mohou uživatelé služby využít pro registraci vlastní prestižní e-mailové adresy. Víc uživatelů tedy sdílí stejný název domény (stejnou doménu 2. úrovně, např. "zackova.cz"), zároveń je ale každý registrovaný uživatel oficiálním držitelem své vlastní e-mailové adresy nebo více adres.

Registrace adresy

Proces registrace e-mailové adresy je velmi snadný - do vyhledávacího formuláře zadáte jméno a příjmení, pro které chcete vyhledat možné varianty dostupných e-mailových adres obsahující zadané jméno a příjmení. EmailRegister vyhledává dostupné adresy nejen v doméně .cz, ale i v několika jiných doménách první úrovně (.com, .net, .org, .info, .name a další). E-mailové adresy, které jsou k dispozici a je možné si je zaregistrovat, jsou označeny zeleně. Adresy obsazené jsou označeny oranžově (doména je k dispozici avšak pro jiné jméno před zavináčem), a červeně jsou označeny obsazené domény, které není možné vůbec pro registraci e-mailové adresy využít.

Služba EmailRegister umožňuje registraci e-mailové adresy ve dvou variantách:

E-mailový alias
Prestižní e-mailová adresa s přeposíláním pošty do vaší současné schránky.

E-mailový účet
Prestižní e-mailová adresa společně s účtem Google Apps for Work (30 GB).

E-mailový (či poštovní) alias je v podstatě e-mailová adresa s určitým názvem (např. pavel@rozsypal.info), která však nereprezentuje konkrétní e-mailovou schránku s prostorem pro ukládání zpráv, ale jen další tzv. alternativní adresu pro nějakou vaši již existující schránku, kterou už používáte (např. pavel.rozsypal@gmail.com). Alias musí být tedy navázaný na jinou existující e-mailovou schránku. Služba EmailRegister pro vás zaregistruje prestižní e-mailovou adresu s vašim jménem a příjmením dle vašich požadavků a zároveň nastaví automatické přeposílání zpráv pro tuto alternativní adresu do jiné e-mailové schránky, kterou si určíte. Zaregistrovaný e-mailový alias pak můžete využít jak pro příjem pošty, tak pro odesílání pošty z této alternativní adresy. Stačí pak u vašeho poskytovatele e-mailové schránky (např. Gmail, Seznam apod.) provést nastavení další adresy pro odesílání.

V této variantě pro vás služba EmailRegister zaregistruje prestižní e-mailovou adresu s vašim jménem a příjmením dle vašich požadavků stejně jako v předchozí variantě, ale současně získáte účet Google Apps pod doménou z vybrané e-mailové adresy. Výsledkem registrace této varianty je skutečná e-mailová schránka s vybranou prestižní e-mailovou adresou, s prostorem 30 GB pro vaši poštu, společně s dalšími on-line aplikacemi od Googlu. Google Apps je služba přístupná on-line, která umožňuje firmám i jednotlivcům používat řadu služeb Google - vlastní e-mailovou schránku, dokumenty Google (editor textových dokumentů, tabulek či prezentací), kalendářový systém, Google disk (30 GB úložiště e-mailů, dokumentů a souborů), Google Hangouts (chat, videohovory a videokonference) a další funkce.

Variantu "alias" nebo "účet" zvolíte kliknutím na tlačítko Registrovat v příslušném sloupci přehledu dostupných adres. Tím se dostanete na stránku Objednávka služeb. Zde stačí vyplnit e-mailovou adresu pro přeposílání pošty (v případě varianty E-mailový alias) a vyplnit údaje o držiteli e-mailové adresy. Po vyplnění všech potřebných údajů a kliknutí na tlačítko "Dokončit objednávku" vám zašleme e-mail s platebním příkazem pro úhradu služby. Služba bude aktivní až po uhrazení příslušného poplatku. Platbu lze v tuto chvíli provést pouze bankovním převodem.

Jak na to?

Proces registrace e-mailové adresy je velmi jednoduchý:

  1. Zadejte jméno a příjmení,
  2. vyhledejte dostupné adresy,
  3. vyberte požadovanou adresu a klikněte Registrovat pro alias nebo účet,
  4. vyplňte objednávkový formulář,
  5. zaplaťte poplatek,
  6. využívejte k vašemu prospěchu...
Google Apps for Work partner